یزد، بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱
09131588851

خرید و فروش برند و لوگو

خرید برند آماده , فروش برند آماده , خرید و فروش برند و لوگو

دوستان عزیز با توجه به اینکه  در دنیای اقتصاد امروز لازمه صنعت پویا و موفق برای هر کسب کار داشتن یک نشان تجاری و برند سازی میباشد،چنانچه تا کنون نسبت به ثبت برند یا خرید برند اقدامی ننموده اید با توجه به اهمیت مسئله هم اکنون اقدام به ثبت برند یا خرید برند نمایید.این مقاله چرایی خرید برند یا فروش برند و در کل الزامات خرید و فروش برند را برای شما روشن میکند.

سوال یک : چرا برند داشته باشیم؟

ثبت برند و علامت به نوعی سند مالکیت علامت محسوب می‌شود. شما با ثبت برند مالک آن علامت می‌شوید؛ آن هم مالک انحصاری. یعنی هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد که بدون اجازه از برند تجاری شما استفاده کند. با ثبت برند ، شما و یا شرکتتان رسما دارای حق انحصاری استفاده از برند می‌شوید. این حق به شما این امکان را می‌دهد که علیه هر کسی که بدون اجازه از برند تجاری شما- یا حتی برند و علامتی مشابه علامت شما- استفاده نماید، شکایت کنید و جلوی اقدامات آنها را بگیرید و چنانچه خسارتی به شما وارد شده آن را دریافت نمایید. بدون ثبت برند اثبات اینکه این علامت متعلق به شماست و شما پیش از دیگران از آن استفاده نموده‌اید بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین ثبت برند – که کار چندان دشواری هم نیست و هزینه قابل توجهی هم ندارد- به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که علامتتان در اختیار شماست و رقبا و متقلبین نمی‌توانند از آن سوء استفاده کنند و هزینه‌ها و زحمات بازاریابی و تبلیغات شما را بر باد دهند.

خرید برند آماده , فروش برند آماده , خرید و فروش برند و لوگو

سوال دو : چرا خرید برند ؟ :

۱-در صورتی که شما با برندی فعالیت می نمایید که آنرا به ثبت نرسانده اید در صورتی که شخصی یا شرکت دیگری قبل از شما آنرا ثبت نماید می تواند جلوی کلیه فعالیتهای شما را با آن نام تجاری بگیرد.که مستلزم خسارت زیادی میباشد
۲-در صورتی که شما با برندی که متعلق به شما نیست فعالیت نمائید یعنی محصولی را تولید کنید و یا درهر قسمت از تجارت خود از آن استفاده نمایید جرمی که مرتکب می شوید شامل جرایم کیفری و حقوقی است و بین ۳ الی ۶ ماه حبس و جرایم نقدی بهمراه دارد.
۳-در حال حاضر اکثر نامها عینا و یا مشابها به ثبت رسیده و به ندرت میتوان برند جدید ی را به ثبت رسانید با توجه به اینکه حداقل زمان لازم برای ثبت برند یا علامت تجاری در ایران بین ۴ الی ۶ ماه میباشد لذا در بسیاری مواقع خرید یک برند به ثبت رسیده توجیه بالاتری نسبت به اقدام جهت ثبت برند جدید دارد.

خرید برند آماده , فروش برند آماده , خرید و فروش برند و لوگو

صنایع فعالی  که باید برند داشته باشند:

تولید کنندگان مواد غذایی آماده
تولید کنندگان محصولات غذایی خشک
تولید کنندگان فرش و قالی
تولید کنندگان پارچه و ریسندگی و بافندگی
تولید کنندگان محصولات بهداشتی و شوینده
سایر صنایع تولیدی و خدماتی

خرید برند آماده , فروش برند آماده , خرید و فروش برند و لوگو

خرید برند آماده

با توجه به اینکه رویه ثبت برند تا حدودی طولانی و سخت میباشد بسیاری از افراد بهترین راه را خرید برند آماده میدانند. اصولا با خرید برندآماده و پرداخت مقدری هزینه بیشتر،هم قدرت انتخاب داریم هم زمان و ریسک ثبت برند را خریداری میکنیم.

چرا فروش برند آماده

گاها پیش می آید که شما اقدام به ثبت برند های متعدد می کنید تا بتوانید طبق  برنامه ریزی خودتان ، اساس یک کسب و کار موفق را بچینید و خود را به دیگران معرفی نمایید. بنابراین مخاطبان خود را با شناساندن برند تجاریتان ترغیب به خرید آن کالا می کنید.اما بخاطر  مشکلاتی توان اجرا سازی این برنامه را نخواهید داشت. یا استراتژی داشته اید که یک کالا را با چند برند تجاری روانه بازار کنید و سپس بازخورد این موضوع خوب نبوده باشد و بخواهید فقط با یک برند ادامه فعالیت دهید.

تمامی شرکت ها و بنگاه های  فعال در زمینه تجارت و کسب و کار همیشه دنبال راهکاری برای افزایش فروش برند و  تعداد مشتریان خود می باشند.در این صورت بقیه برندهایی که ثبت کرده اید مازاد بوده و علاوه بر اینکه زمان و هزینه برای ثبت آن سپری شده است، عملا بلا استفاده می ماند. شما می توانید اقدام به فروش برند های اضافی خود در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری به اشخاصی که به آن نیاز دارند نمایید و علاوه بر جبران هزینه های ثبتی، سود خوبی نیز در زمین هفروش برند  خود کسب نمایید.

نقل و انتقال برند در ایران کاملا قانونی می باشد و بسیار راحت و آسان می باشد و طی  زمان کمی این کار  انجام میگیرد. برای فروش برند خود، می توانید آن را به ما سپرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به فروش برند  نماییم .