ثبت شرکت, ثبت شرکت در یزد تخصصی

راهنمای ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد
راهنمای ثبت شرکت در یزد و شهرستانهای تابعه :

راهنمای ثبت شرکت در یزد : همانطور که در مقالات قبلی سایت ذکر شد شهر یزد یک شهر صنعتی بوده و همیشه کانون توجه فعالان و صنعتی و اقتصادی جهت سرمایه گذاری و ایجاد بنگاه های تولیدی و صنعتی در قالب شخص یا شرکت بوده است . وجود کارخانه های صنعتی زیاد و مزیت های گردشگری از جمله گردشگری تاریخی و سلامت جزو نقاط قوت یزد می باشد .از صنایع شهر یزد نیز می توان به نساجی ، فولاد ، معادن ، کارخانجات سیم و کابل از مهمتر و فراوان تر از همه ،  کاشی و سرامیک نام برد که موجب ترغیب سرمایه گذاران جهت ثبت شرکت در یزد و انجام سرمایه گذاری شده است.

راهنمای ثبت شرکت  در یزد بصورت عملی :

برای اینکه مراحل و راهنمای ثبت شرکت در یزد را شرح بدهیم باید این موضوع را تقسیم بندی کنیم :

قدم دوم
قدم دوم در مبحث راهنمای ثبت شرکت در یزد انتخاب اعضا جهت ثبت شرکت می باشد. باتوجه به نوع شرکت و فعالیتی که قصد حضور در آن را داریم باید اقدم به انتخاب اعضا نمود به عنوان مثال در شرکت سهامی خاص ما نیاز حداقل ۳ نفر سهامدار و ۲ نفر بازرس داریم که بازرسان با سهامداران نباید نسبت فامیلی تا درجه ۳ را داشته باشد .و شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل ۲ نفر شریک دارند و در شرکت تعاونی نیز نیاز به حداقل ۷ نفر شریک که ۵ نفر عضو اصلی و .علی البدل هیئت مدیره و ۲ نفر هم بازرس داریم علاوه براینکه با توجه ماهیت کاری شرکت نیز ممکن است که اعضا دارای مدارک مشخص شده ایی باشند.

قدم اول
قدم اول در راهنمای ثبت شرکت در یزد انتخاب نوع کسب و کارمان می باشد. ابتدا باید کسب و کار خود را دقیق تحلیل کرده و بررسی کنیم که آیا این کسب و کار نیاز به ثبت شرکت و فعالیت در قالب حقوقی  دارد یا نه و اگر نیاز به ثبت شرکت داشت چه نوع شرکتی را باید ثبت بدیم. براساس اینکه کار ما تولیدی می باشد یا خدماتی و یا اینکه مرکز فعالیت شرکت مرکز شهر می باشد یا خیر نوع شرکت ثبتی ما نیز متفاوت خواهد بود . اهمیت دانستن این دلایل تفاوت در مسئولیت ها و مزایای انواع شرکتها می باشد .لازم به ذکر است که سه نوع شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود و تعاونی بیشتر متقاضیان ثبت را دارند.

قدم چهارم
قدم چهارم و نهایی در مبحث راهنمای ثبت شرکت در یزد اقدام به تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد قدیم اقتصادی و اخذ شماره جدید اقتصادی و ثبت نام ارزش افزوده و پلمپ دفاتر تجاری شرکت می باشد. لازم به ذکر است که تشکیل پرونده دارایی به مبنی افتادن در دام مالیات و اداره دارایی نیست. شرکت به محض اینکه ثبت می شود شماره کلاسه آن در دارایی ایجاد می شود با تشکیل پرونده دارایی شما اقدام به اخذ کد اقتصادی می کنید که برای عقد قرارداد و به طور کلی فعالیت شرکت به آن نیاز دارید.

قدم سوم
قدم سوم در  ثبت شرکت در یزد اقدام به ثبت نهایی شرکت می باشد که شامل ثبت سیستمی شرکت ، تنظیم و امضاء اساسنامه و صورت جلسه و اظهارنامه و ارسال آنها به همراه سایر مدارک به اداره ثبت یزد جهت اخذ شماره ثبت و شناسه ملی و اخذ اساسنامه می باشد.

نتیجه گیری نهایی اینکه با توجه به شهر یزد یک شهر صنعتی می باشد و زیر ساخت هایی فراوانی جهت فعالیت در این شهر ایجاد شده است یک شهر عالی جهت ثبت شرکت ، کارآفرینی و اشتغال می باشد و با توجه به اینکه نسبت به شهر های هم رده شهر ارزان تری هم هست هر کسب و کار اعم از صنعتی و خدمات مربوطه به راحتی می تواند طی یک بازه زمانی کوتاه به سود دهی برسد.

خلاصه : راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص در یزد در ۷ گام :

گام پنجممدارک زیر را آماده نموده و به آدرسی که در رسید پذیرش در سیستم ثبت شرکت ها موجود هست ، ارسال نمایید

لیست مدارک جهت ثبت شرکت سهامی خاص در یزد :

  • دو نسخه اظهارنامه تکمیل شده
  • دو نسخه اساسنامه تکمیل شده
  • اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی(حداقل ۳۵% سرمایه) همراه با فیش واریزی
  • اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد
  • تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت سهامداران، مدیران و بازرسان
  • اصل گواهی عدم سوءپیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره، مدیرعامل و بازرسان
  • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  • دو نسخه صورتجلسه هیأت مدیره تکمیل شده

گام ششم در ثبت شرکت سهامی خاص در یزد بعد از ارسال مدارک با پست ،یک رسید پستی از اداره پست دریافت خواهید کرد که حتما باید شماره بارکد رسید به همراه تاریخ ارسال را در قسمت مربوطه در سامانه ثبت شرکت ها وارد نمایید.

گام هفتم بعد از ۳ الی ۱۰ روز کاری (بسته به میزان شلوغی اداره ثبت مربوطه) به اداره ثبت مراجعه کرده و با امضا ذیل دفاتر سازمان ثبت و پرداخت فیشهای واریزی ( حدودا ۶۰۰۰ تومان ) ، اساسنامه ، آگهی تاسیس و سایر مدارک شرکت را تحویل بگیرید.

ثبت شرکت در یزد

حال اگر نوع کسب و کاری را که خواهان فعالیت در آن را دارید ، انتخاب کرده و  خود قصد ثبت شرکت سهامی خاص در یزد و  انجام کلیه امور ثبتی شرکتتان را دارید ، به راحتی و در ۷ قدم این کار را انجام دهید.

گام اولبرای راحتی و سهولت کار فرم شماره زیر را دانلود نموده و تکمیل نمایید.

گام دوم  در ثبت شرکت سهامی خاص در یزدبا توجه به فرم بالا نسبت به ثبت سیستمی در سیستم جامع ثبت شرکتها اقدام نمایید(لازم به ذکر است که عملیات سیستمی ثبت شرکت سهامی خاص و پر کردن فرم های سیستم و تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و … یه مقوله حساس و تخصصی میباشد که پیشنهاد ما این است که این امر را به ما بسپارید. )

گام سومفرم اداره تشخیص هویت را از اینجا دانلود نموده و به هراه در دست داشتن ۴ قطعه عکس ۳*۴ کلیه اعضا و بازرسین و همچنین اصل مدارک هویتی به اداره مربوطه مراجعه نموده و درخواست گواهی عدم سوء پیشینه نمایید.

گام چهارم در ثبت شرکت سهامی خاص در یزدبعد از انجام امور ثبت سیستمی و تایید شدن اولیه نام ، ابلاغیه تایید نام را چاپ کرده و به یکی از بانکهای دلخواه جهت افتتاح حساب شرکت مراجعه و با ارائه ابلاغیه تایید نام درخواست افتتاح حساب شرکت در شرف تاسیس با نام مذکور را میکنید سپس از بانک مذکور تقاضای ارائه گواهی افتتاح حساب میکنید. لازم به ذکر هست که میزان موجودی درون حساب باید دقیقا مطابق با موجود ذکر شده در اساسنامه و اظهار نامه باشد.

مقالات مرتبط