خرید و فروش برند در تهران

خرید و فروش برند در تهران

دوستان عزیز با توجه به اینکه تهران یک شهر کاملا صنعتی میباشد و در دنیای اقتصاد امروز لازمه صنعت پویا و موفق برای هر کسب کار داشتن یک نشان تجاری و برند سازی میباشد،چنانچه تا کنون نسبت به ثبت برند یا تملک برند اقدامی ننموده اید با توجه به اهمیت مسئله هم اکنون اقدام به ثبت برند یا خرید برند نمایید.

سوال یک : چرا برند داشته باشیم؟
ثبت برند و علامت به نوعی سند مالکیت علامت محسوب می‌شود. شما با ثبت برند مالک آن علامت می‌شوید؛ آن هم مالک انحصاری. یعنی هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد که بدون اجازه از برند تجاری شما استفاده کند. با ثبت برند ، شما و یا شرکتتان رسما دارای حق انحصاری استفاده از علامت می‌شوید. این حق به شما این امکان را می‌دهد که علیه هر کسی که بدون اجازه از برند تجاری شما- یا حتی برند و علامتی مشابه علامت شما- استفاده نماید، در مراجع قضایی شکایت کنید و جلوی اقدامات آنها را بگیرید. بدون ثبت برند اثبات اینکه این علامت متعلق به شماست و شما پیش از دیگران از آن استفاده نموده‌اید بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین ثبت برند – که کار چندان دشواری هم نیست و هزینه قابل توجهی هم ندارد- به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که علامتتان در اختیار شماست و رقبا و متقلبین نمی‌توانند از آن سوء استفاده کنند و هزینه‌ها و زحمات بازاریابی و تبلیغات شما را بر باد دهند.

سوال دو : چرا برند بخریم:
۱-در صورتی که شما با برندی فعالیت می نمایید که آنرا به ثبت نرسانده اید در صورتی که شخصی یا شرکت دیگری قبل از شما آنرا ثبت نماید می تواند جلوی کلیه فعالیتهای شما را با آن نام تجاری بگیرد. می دانید چه خسارتی هنگفتی متحمل می شوید.
۲-در صورتی که شما با نام تجاری که متعلق به شما نیست فعالیت نمائید یعنی محصولی را تولید کنید و یا درهر قسمت از تجارت خود از آن استفاده نمایید جرمی که مرتکب می شوید شامل جرایم کیفری است و بین ۳ الی ۶ ماه حبس و جرایم نقدی بهمراه دارد.
۳-در حال حاضر اکثر نامها عینا و یا مشابها به ثبت رسیده و به ندرت میتوان برند جدید ی را به ثبت رسانید با توجه به اینکه حداقل زمان لازم برای ثبت برند یا علامت تجاری در ایران بین ۴ الی ۶ ماه میباشد لذا در بسیاری مواقع خرید یک برند به ثبت رسیده توجیه بالاتری نسبت به اقدام جهت ثبت برند جدید دارد.

صنایع فعالی  که باید برند داشته باشند:

تولید کنندگان مواد غذایی آماده
تولید کنندگان محصولات غذایی خشک
تولید کنندگان فرش و قالی
تولید کنندگان پارچه و ریسندگی و بافندگی
تولید کنندگان محصولات بهداشتی و شوینده
سایر صنایع تولیدی

خرید برند آماده
با توجه به اینکه رویه ثبت برند تا حدودی طولانی و سخت میباشد بسیاری از افراد بهترین راه را خرید برند آماده میدانند. اصولا با خرید برند آماده و پرداخت مقدری هزینه بیشتر،هم قدرت انتخاب داریم هم زمان و ریسک ثبت برند را خریداری میکنیم.

فروش برند آماده
برخی مواقع پیش می آید که شما چند برند را ثبت می کنید تا بتوانید طبق یک برنامه ریزی دقیق، پایه های یک کسب و کار موفق را پی ریزی کنید و خود را به دیگران معرفی نمایید. بنابراین مخاطبان خود را با شناساندن برند تجاریتان مشتاق خرید آن کالا می کنید.اما بنا به مشکلاتی اقدام به تولید کالا و پخش آن در بازار نمی کنید. یا استراتژی داشته اید که یک کالا را با چند برند روانه بازار کنید و سپس بازخورد این موضوع خوب نبوده باشد و بخواهید فقط با یک برند ادامه فعالیت دهید. تمامی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی فعال در زمینه تجارت و کسب و کار همیشه دنبال راهکاری برای افزایش فروش برند و افزایش تعداد مشتریان خود می باشند.در این صورت بقیه برندهایی که ثبت کرده اید اضافه بوده و علاوه بر اینکه زمان و هزینه برای ثبت آن سپری شده است، عملا بلا استفاده می ماند. شما می توانید برندهای مازاد خود را در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری به اشخاصی که به آن نیاز دارند بفروشید و علاوه بر جبران هزینه های ثبتی، سود خوبی نیز در زمینه فروش برند تجاری خود کسب نمایید.نقل و انتقال برند در ایران کاملا قانونی می باشد و بسیار راحت و آسان می باشد و طی مدت زمان کمی این کار قابل انجام می باشد. برای فروش برند خود، می توانید آن را به ما سپرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن با قیمت به فروش رسد .

چگونگی انتخاب و خرید برند
چنانچه شما خواهان خرید برند آماده میباشید جهت دیدن برندهای موجود در سایت اینجا کلیک کنید و یا در نوار کناری سایت بر روی گزینه خرید و فروش برند کلیک کرده و طبقه بندی برند مورد نظر خود را (اعم از مواد غذایی،آرایشی و …) انتخاب نموده و برندهای موجود جهت فروش را ملاحظه نمایید و درصورت انتخاب با ما تماس بگیرید.

چگونگی ثبت برند جهت فروش
چنانچه برند ثبت شده ای جهت فروش دارید ، این مکان بهترین روش را برای فروش برند شما معرفی میکند . فرم مخصوص ثبت برند جهت فروش را که شامل : ۱- نام و نام خانوادگی خود ۲-نام برند ۳-تصویر برند در سایت مالکیت معنوی یا سند برند یا روزنامه رسمی ۴-قیمت پیشنهادی برند ۵–تلفن تماس را تکمیل نموده تا برند شما در معرض دید خریداران قرار بگیرد.جهت ورود به فرم ثبت برند جهت فروش اینجا کلیک کرده یا در نوار کناری سایت بر روی گزینه خرید و فروش برند کلیک کنید و فرم مشخص شده را تکمیل نمایید تا جهت نمایش به عموم در سایت قرار بگیرد.

قیمت گذاری برند
جهت فروش برند نیاز به ارزش یابی و قیمت گذاری برند توسط کارشناس رسمی دادگستری خاصه در مورد برندهایی که سابقه مصرف و حضور در بازار را دارند. برندهایی که تازه ثبت شده اند و برای خرید و فروش برند آنها اقدام می گردد بیشتر با توجه به تعداد طبقات و کالاها و همچنین نوع کلمه و یا طراحی آن ارزش گذاری می گردند.

امتیاز این مطلب
امتیاز شما به این مطلب
[Total: 0 Average: 0]

Related Posts