شرحی بر ثبت برند

مجتمع سورنا-ثبت برند

 ثبت برند و یا همان نام تجاری در میان واحدهای تجاری، خدماتی، بازرگانی و تولیدی در حال حاضر از رونق خوبی برخوردار است و واحدهای تولیدی بیشترین رغبت را به ثبت نام تجاری نشان می دهند که در میان آنها نیز مواد غذایی با ۶۰ درصد در رتبه اول قرار دارند و بعد از ان به ترتیب پوشاک،محصولات سلولزی، پوشاک و نانو قرار دارد.

در حال حاضر صاحبان مشاغل و یا خدمات با حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و طی کردن پروسه ۲ الی ۵ ماهه می توانند برای واحد تجاری و یا محصول تولیدی خود نام تجاری ثبت کنند.

ثبت علامت تجاری(برند/مارک) در ایران در اداره علامت تجاری(در تهران) انجام می شود که برای ثبت علامت تجاری یک تولید کننده باید کلیه مدارک لازم قانونی را داشته تا با رعایت کامل مقررات مراحل قانونی ثبت آن طی شود. مدارک لازم برای ثبت نام تجاری یا برند شامل تکمیل دونسخه اظهارنامه علامت، مدارک مثبت هویت متقاضی که برای اشخاص حقیقی کپی شناسنامه و کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء می باشد و درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

۱۰نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی(حداکثر درابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر) ودرصورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند نیز از مدارک لازم برای ثبت یک نام تجاری و برند است.

متقاضی این نام و یا لوگو باید مدارکی مانند جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و … دال بر فعالیت در رشته مربوط را ارایه دهد.

 مالک علامت ثبت شده میتواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی گردد که عادتا منتهی به تجاوز به حقوق ناشی از ثبت علامت گردد در دادگاه اقامه دعوی نماید.

 مدت اعتبار ثبت علامت تجاری را ۱۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه به ثبت دانست و گفت:این مدت با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی۱۰ ساله با پرداخت هزینه مقرر قابل تمدید است.

درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

از آنجا که اکثر نامهای و حتی اسامی روان لاتین توسط اشخاص و یا شرکتها قبلا به ثبت رسیده متقاضی می تواند در سایت هایی که نام تجاری که قبلا توسط مالکین آنها به ثبت رسیده و در معرض فروش قرار گرفنه انتخاب و خریداری نمایید.

تلفن تماس دفتر یزد:
۰۳۵۳۷۲۶۳۶۷۸
تلفن همراه مستقیم مدیران
۰۹۱۶۲۵۸۷۸۳۸ – ۰۹۱۳۱۵۸۸۸۵۱
آدرس دفتر یزد : : بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست ، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱ .

تلفن تماس دفتر میبد
۰۳۵۳۲۳۴۹۳۵۰
تلفن همراه مستقیم مدیران
۰۹۱۶۲۵۸۷۵۸۰ – ۰۹۱۳۲۵۶۴۹۸۳
آدرس دفتر میبد: خیابان امام، جنب بانک ملی شعبه یخدان

ساعات کاری مجتمع
صبح : ۸ صبح الی ۱۴ ظهر        عصر : ۱۷ الی ۲۰
 شب

مجتمع سورنا ثبت

امتیاز این مطلب
امتیاز شما به این مطلب
[Total: 0 Average: 0]

Related Posts