یزد، بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱
09131588851

۲۰ عادت کارآفرینان بزرگ

کارآفرینان

کارآفرینان

برگرفته از ماهنامه همشهری تندرستی – ترجمه محمدعلی حریری:

وارد شدن به یک حوزه کاری، معادل موفق شدن در آن نیست. کارآفرین ها، همه موفق نیستند و بعضی ها کاملا شکست می خورند. بعضی ها از هدف شان تا حدی عقب می مانند اما معدود افرادی هم هستند که اساسا برای موفقیت کامل تمرکز می کنند.

در این مطلب راجع به همین خلق و خو همین افراد می خوانید. اگر می خواهید همان سطح از موفقیت را تجربه کنید، تجربه این عادت ها را شروع کنید و تا جایی ادامه بدهید که هرکدام از این رفتارها جزو شخصیت تان بشود. انجام عملکرد و در پی گرفتن شیوه کارآفرینان موفق این نتیجه را خواهدداشت که در نهایت شما نیز همچون آن ها موفق شوید.
۱- ترس آن ها را از پا نمی اندازد
یکی از بزرگ ترین خطرات در راه کارآفرینی، این طرز فکر است که زندگی هیچ وقت ارزش ریسک کردن ندارد. احساساتی که با ترس نیز همراه می شوند توسط یک سری از هورمون ها وقتی ترشح می شوند که بدن شما در معرض یک دعوا یا سفر با هواپیما قرار می گیرد. کارآفرینان بر این باورند که هیچ گونه خطر قریب الوقوعی وجود ندارد، بلکه تنها چیزی که وجود دارد یک موقعیت خوب بالقوه برای موفقیت است.

هنگامی که آن ها این حس را دریافت می کنند، همین حس کافی است تا ترغیب شوند به جلو حرکت کنند به جای اینکه بنشینند و از پا بیفتند.

۲- حریص هستند، پس خلق پول آسان است!
همه کارآفرینان دست به خلق پول می زنند چون این راه را راهی منحصر به فرد برای محل مشکل مشتریان خود می دانند و هیچ کدام از اول خواهان این نبوده اند که هدف شرکت آن ها صرفا رسیدن به ثروت بوده است. آن ها ایده و نقشه ای داشته اند که دنبال تحقق آن رفته اند. آن ها آنچه را خریدار می خواهد و می خواهد به آن برسد، می دانند.

۳- شکست را جزئی از مسیر موفقیت می دانند
کارآفرین ها می دانند که هنری فورد، سه بار ورشکست شد و بعد از بازگشایی نیز تنها توانست ۲۰۰ دلار در سال اول تجارت خود کسب کند. پس کارآفرینان شکست را نمی بینند، بلکه تلاش های ناموفق را می بینند و همین تلاش های ناموفق آن ها را ذره ذره به موفقیت نزدیک تر می کند.

۴- خود را با گروه مجرب مجهز می کنند
کارآفرین ها از قدرت خود، آگاهی دارند و خودشان را با همراهی افرادی مجهز می کنند که مشخصه قدرت آنان برای محیط کار بسیار مناسب است.
۵- دل خودشان را به دست می آورند و قربان صدقه خودشان می روند!
جایزه دادن در مسیر موفقیت نه تنها یک عمل ترغیب کننده به حساب می آید بلکه گاهی اوقات با قراردادن اهداف کوچک تر در طول مسیر موفقیت، قادر خواهید بود حرکتی انفجاری در مسیر خود به سمت پایان راه ایجاد کنید. این کار دقیقا نمونه آشکاری از این است که چگونه مسیر را با موفقیت به پایان برسانید.

۶- باهدف و عامدانه کار می کنند
فعالیت های کارآفرین های موفق با یک قصد عامدانه در ورای اهداف آنان توام شده است. این کار به آن ها اجازه می دهد تا از اینکه در طول مسیرشان متوقف شوند، جلوگیری کنند. داشتن یک مقصود واضح و مشخص باعث بالارفتن و جاری شدن انرژی شما می شود.

۷- قبل از اینکه آماده باشند، شروع به کار می کنند
این نکته ای است که «ماری فرلو» یکی از سخنرانان بزرگ حوزه موفقیت، مدام بر آن تاکید دارد، زیرا هنگامی که ما برای زمان مناسب صبر می کنیم، درواقع برای چیزی غیرممکن صبر می کنیم. حتی اینکه هنوز دست تان خالی است و می خواهید با این حال مشغول به کار شوید، به نوبه خود عالی است.

۸- شاه یک شطرنج هستند و نه مهره سرباز آن
کارآفرین های موفق تحرکات و طرح و نقشه های قابل توجهی را برای تمام حالات محتمل طراحی می کنند. آن ها تمام توجه خود را به خروجی و ماحصل پروژه اختصاص می دهند و از این رو می توانند آن پروژه را کنترل و رهبری کنند. این ویژگی به آن ها اجازه می دهد که جنبشی قابل توجه ایجاد کنند.

۹- وقت شان را برای شبکه های اجتماعی هدر نمی دهند
کارآفرین های موفق از طریق ارتباطی گوناگون، فقط برای رفع نیاز و کسب منفعت خود استفاده می کنند. این کار وقت پرارزش آنان را هرگز هدر نمی دهد.

۱۰- فکری باز دارند و تنها به دور و بر خود فکر نمی کنند
در جهان کنونی، اکثر میلیاردرهای موفق همان ۲۴ ساعت شبانه روز و همان دسترسی به اطلاعاتی را دارند که بقیه آدم ها نیز دارند؛ اما تفاوت آن ها با دیگران این است که بیش از هر کس دیگری متفاوت با بقیه فکر می کنند.
۱۱- همیشه به نیمه پر لیوان نگاه می کنند
دیدن فرصت در هر چیزی یک نوع طرز فکر اکتسابی است، نه یک ویژگی شخصیتی ذاتی. کارآفرین های موفق الگوهای فکری مخرب خود را مانند عدم اعتماد به نفس و دودلی تشخیص می دهند و سپس آن را تغییر می دهند.

۱۲- یادداشت برداری می کنند
شاید این گونه به نظر بیاید که کارآفرین های موفق زندگی پرمشغله ای دارند، آن ها در مورد هر چیز غیرمرتبط با کاری که هم اکنون مشغولش هستند، یادداشت برداری می کنند و سپس به سراغش باز می گردند. این سازمان یافتگی به آن ها اجازه می دهد تا چند کار را یک باره انجام دهند و آن ها را از آن خود کنند، بدون اینکه اجازه دهند کارشان مغشوش شود.

۱۳- هم سخت بازی می کنند و هم سخت، تفریح
برای اکثر کارآفرین های موفق یک بازه زمانی بزرگ بین کار و تفریح شان وجود دارد. آن ها می دانند که چه وقت بر خودشان سخت بگیرند و سخت بتازند و چه وقت هم به تفریح بپردازند.

۱۴- اطلاعات مفید برای مشاوره می دهند
کارآفرین های موفق نه تنها خودشان نقشه دارند، بلکه به نقشه شما نیز گوش می دهند و به شما مشاوره معقولانه و مفیدی می دهند. آن ها می دانند که در مورد چه کاری توانایی دارند و با سخاوت بقیه را کمک می کنند تا به مسیر تحقق رویاهای شان پی ببرند

۱۵- دوستدار مشاوره گرفتن هستند
با بودن در قلمرو کوچک کارآفرین های موفق خواهید فهمید که مغز آنان نسبت به بقیه مردم متفاوت کار می کند. آن ها جایی که ممکن است چشم اندازها و دیدگاه های بسیاری مورد نیاز باشد، برای تشخیص داده های مسئله به بقیه افراد می پیوندند؛ حتی اگر آن طرح منتقدان بیشتری نسبت به حامیانش داشته باشد.

۱۶- دائما در ارتباط هستند
شما هرگز نمی دانید که کجا و در چه جایی شرکای افسانه ای بعدی تان قرار دارند، پس ایجاد ارتباطات جدید بخشی از آن چیزی است که شما در هر مراسم عقد، گردهمایی دانشگاهی و مدارس و ملاقات تجاری باید انجام دهید. کارآفرین های موفق معتقدند برای ایجاد یک رابطه درست هیچ گاه وقت نادرستی وجود ندارد.

۱۷- زیاد سوال می پرسند
کارآفرین های موفق به طور طبیعی درباره اینکه اشیا چگونه کار می کنند یا اینکه چگونه بقیه فکر می کنند، کنجکاو هستند. پرسیدن سوال نه تنها عزیزشان می کند، بلکه به آن ها اجازه می دهد تا مکالمه را به جایی هدایت کنند که بیشترین سودمندی را برای خودشان داشته باشند.
۱۸- در کنارشان، برترین ها قرار دارند
برترین ها شامل همه چیز از بهترین کارکنان و تجهیزات اداری گرفته تا بهترین پزشکان و وکلا می شود. باور این افراد بر این است که اگر هر کس در زندگی خودش در آنچه انجام می دهد، بهترین باشد، مردمی را به طرف خود جذب می کند که آن ها نیز می خواهند بهترین باشند.

۱۹- شکرگزار هستند
کارآفرین های موفق نکات خوب زندگی خویش را تشخیص داده و قاعدتا برای آن ها سپاس گزار نیز خواهند بود. چون آنچه شما روی آن تمرکز می کنید، گسترش می یابد و هنگامی که بر خوبی در زندگی تمرکز می کنید، مقدار بیشتری از آن را خلق می کنید.

۲۰- ناشکیبا به نظر نمی رسند
اگر کارآفرین های موفق به جایی رسیده اند که هم اکنون هستند، به خاطر این است که قبول کرده اند با همان چیزی در ارتباط هستند که نیازمندش بوده اند. آن ها در مورد مسائل با تمام جان و دل خود سخن می گویند و هرگز شبیه افراد بی حوصله و ناشکیبا به نظر نمی رسند، بلکه فقط تمام تلاش خود را می کنند.

پست های مرتبط