مجتمع سورنا ثبت - ثبت شرکت ، ثبت برند

ثبت برند

مجتمع سورنا ثبت - ثبت شرکت ، ثبت برند

امروزه همه افراد آشنایی مختصری با برند دارند و ضرورت ثبت برند و یا ثبت لوگو، علامت تجاری و گرفتن مشاوره در این زمین بر کسی پوشیده نیست، هدف از انتشار این مقاله شرح مزایای ثبت برند و ثبت لوگو و علامت تجاری برای افراد حقیقی و حقوقی می‌باشد. مجتمع سورنا ثبت برای ثبت برند و ارائه مشاوره‌های رایگان  در خدمت شماست. شما می‌توانید از طریق فرمی که در انتهای این برگه وجود دارد با ما در ارتباط باشید.

به طور کلی برند به نام و علامت تجاری گفته می‌شود که کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ها متمایز و جدا می‌سازد. شرکت‌ها می‌توانند علائم تجاری مختلفی داشته باشند. برند بسته به نوع حوزه فعالیت هر شرکتی در طبقات خاصی قابل ثبت است. به طور مثال برند باراد در طبقه ی پشتی‌های طبی ثبت شده است. اما قابلیت ثبت در طبقه ی مواد غذایی را دارد.

طبق قانون ثبت علامت تجاری پس از ثبت برند فرد حقیقی یا حقوقی نسبت به برند خود حق انحصاری پیدا می‌کند و به موجب آن می‌تواند از شخصی که از برند وی سوء استفاده کرده است شکایت نماید و پیگیری قانونی به عمل آورد. برای مثال شخصی که علامت تجاری آن مشابه یا عین علامت تجاری صاحب برند باشد متخلف محسوب می‌شود و وی می تواند جهت جلوگیری از آن اقدام کند.

قبل از ادامه مبحث ثبت برند ، خاطر نشان میگردد  ما در مجتمع سورنا ثبت برای راحتی بیشتر مشتریان عزیز ، سامانه جست و جوی برند را راه اندازی کرده ایم که با پر کردن فرم مربطه ، طی ۲۴ ساعت ، برندها و نام های پیشنهادی شما جهت ثبت ، توسط کارشناسان بررسی و جست و جو شده و از طریق پیامک به شما عزیزان اطلاع داده خواهد شد. برای ورود به سامانه روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مزایای ثبت برند

از مزایای کلیدی ثبت برند و یا ثبت لوگو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. ثبت برند، باعث تمایز محصولات یا خدمات شما از دیگر محصولات و خدمات است.
 2. علامت تجاری مصرف کننده را در تصمیم گیری برای انتخاب و خرید کالاها یاری می دهد زیرا در واقع برند معرف ویژگی های یک کالا است.
 3. ثبت لوگو به تولید کننده اجازه خواهد داد که بتواند در پناه و به وسیله آن سهل تر و ساده تر در بازارهای مصرفی رسوخ کند.
 4. علامت تجاری انگیزه‌ای قوی در تولیدکننده ایجاد می‌کند، تا در جهت بهبود کیفیت کالای خود و همچنین کسب شهرت بیشتر سرمایه گذاری نمایند.
 5. ثبت برند باعث می شود تولید کننده در حوزه بین المللی نیز جایگاهی ویژه برای خود داشته باشد.
 6. ثبت علامت تجاری جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی است. مشاوره ثبت برند
 7. با ثبت علامت تجاری اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشد.
 8. برند یا علامت تجاری ممکن است برای دریافت وام مفید باشد.
برای دریافت مشاوره های تخصصی فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما طی حداکثر ۲۴ ساعت کاری با شما تماس بگیرند.

مجتمع سورنا ثبت - ثبت شرکت ، ثبت برند

یک برند مناسب

مجتمع سورنا ثبت - ثبت شرکت ، ثبت برند

بهترین روش برای اینکه بتوان یک برند مناسب داشت این است که در وهله اول کیفیت را بالا برد و در مرحله بعدی تبلیغات گسترده داشت و اینکه بتوانیم بازار مصرف را بشناسیم و نیازهای مصرف کنندگان را بدانیم سپس بتوان جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان خاص خود پیدا کرد این خود به خود مشتریان وفادار را ایجاد می کند و این به نوبه خود یک تبلیغ بدون هزینه می‌باشد.

یک برند و علامت تجاری :

 1. باید قابلیت تشخیص کالاها و خدمات را داشته باشد.
 2. شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. یک نام تجاری خوب باید بتواند پیام محصول را به مصرف کننده برساند.
 4. باعث افزایش فروش شود و وجهه و شهرت شرکت ها را افزایش دهد.
 5. تلفظ آن ساده و روان باشد.
 6. به خاطر سپردن آن آسان باشد.
 7. توجه مصرف کننده را به خود جلب کند.
 8. مزایای استفاده از محصول را در خود داشته باشد.
 9. موقعیت محصول را در میان محصولات رقیب مشخص سازد.

 به خاطر داشته باشید یک برند مناسب بیانگر کسب و کار شما و معرف هویت شرکت شما است، بنابراین در صورتی که بدون در نظر گرفتن بازار های احتمالی محصول یا خدمات در کشور او امتیازاتی که ممکن است در آینده برای علامت تجاری شما رقم بخورد، اقدام به تولید محصولات و خدمات خود کنید متحمل آسیب های جدی ناشی از سواستفاده از علامت تجاری محصولات یا خدمات خود خواهید شد.

در این مقاله درباره‌ی برند و مزیت‌های ثبت برند صحبت شده است، صاحبان برند می‌توانند با ثبت لوگو خود از سواستفاده از آن جلوگیری کنند و رقیب آنها نمی‌تواند با مشابه برند آنها یا از خود برند آنها محصولات خود را به فروش برساند. مجتمع سورنا ثبت در این راه به شما کمک خواهد کرد. با کلیک بر روی دکمه زیر با ما در ارتباط باشید.