یزد، بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱
09131588851

ثبت برند و ثبت لوگو

ثبت برند ، ثبت لوگو ، مشاوره ثبت برند

امروزه همه افراد آشنایی در حد معمول مختصری با برند دارند و ضرورت ثبت برند و علامت تجاری گرفتن مشاوره ثبت برند  بر کسی پوشیده نیست، هدف از انتشار این مقاله شرح مزایای ضرورت ثبت برند و ثبت لوگو و علامت تجاری  برای فرد حقیقی و حقوقی می باشد. به طور کلی  برند و علامت تجاری به نام و نشان تجاری گفته می شود که  کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ها متمایز و جدا می سازد.

هر شرکت میتواند علائم تجاری مختلفی داشته باشد. برند بسته به نوع حوزه فعالیت هر شرکتی در طبقات خاصی قابل ثبت است . به طور مثال برند باراد در طبقه ی پشتی های طبی ثبت شده است اما قابلیت ثبت در طبقه ی مواد غذایی را دارد.

طبق قانون ثبت علائم تجاری پس از ثبت یک برند فرد حقیقی یا حقوقی نسبت به برند خود حق انحصاری پیدا میکند و به موجب آن میتوانید از شخصی که از برند  وی سو استفاده کرده است شکایت نماید و پیگیری قانونی به عمل آورد. برای مثال شخصی که علامت تجاری آن مشابه یا عین علامت تجاری صاحب برند  باشد متخلف محسوب می شود و وی می تواند جهت جلوگیری از آن اقدام کند.

برای دریافت مشاوره های رایگان در مورد ثبت برند فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما طی حداکثر ۲۴ ساعت کاری با شما تماس بگیرند.

(*الزامی)
(*الزامی)

همانند:(۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰)

ثبت برند ، ثبت لوگو ، مشاوره ثبت برند

از مزایای کلیدی ثبت نمودن برند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱-    ثبت برند ، باعث تمایز محصولات یا خدمات شما از دیگر محصولات و خدمات است.
۲-    علامت تجاری مصرف کننده را در تصمیم گیری برای انتخاب و خرید کالاها یاری می دهد زیرا در واقع برند معرف ویژگی های یک کالا است.
۳-    ثبت برند به تولید کننده اجازه خواهد داد که بتواند در پناه و به وسیله آن سهل تر و ساده تر در بازار های مصرفی رسوخ کند.
۴-    علامت تجاری انگیزه ای قوی در تولیدکننده ایجاد میکند، تا در جهت بهبود کیفیت کالای خود و همچنین کسب شهرت بیشتر سرمایه گذاری نمایند.
۵- ثبت برند باعث می شود تولید کننده در حوزه بین المللی نیز جایگاهی ویژه برای خود داشته باشد.
۶- و …..

ثبت برند ، ثبت لوگو ، مشاوره ثبت برند

بهترین روش برای اینکه بتوان یک برند  مناسب داشت این است که در وهله اول کیفیت را بالا برد و در مرحله بعدی تبلیغات گسترده داشت . و اینکه بتوانیم بازار مصرف را بشناسیم و نیازهای مصرف کنندگان را بدانیم سپس بتوان جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان خاص خود پیدا کرد . این خود به خود مشتریان وفادار را ایجاد می کند و این به نوبه خود یک تبلیغ بدون هزینه میباشد .

یک برند و علامت تجاری :
۱-    بایدقابلیت تشخیص کالاها و خدمات را داشته باشد.
۲-    شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
۳-    یک نام تجاری خوب باید بتواند پیام محصول را به مصرف کننده برساند.
۴-    باعث افزایش فروش شود و وجهه و شهرت شرکت ها را افزایش دهد
۵-    تلفظ آن ساده و روان باشد .
۶-    به خاطر سپردن آن آسان باشد .
۷-    توجه مصرف کننده را به خود جلب کند .
۸-    مزایای استفاده از محصول را در خود داشته باشد .
۹-    موقعیت محصول را درمیان محصولات رقیب مشخص سازد .

به خاطر داشته باشید یک برند  مناسب بیانگر کسب و کار شما و معرف هویت شرکت شما است، بنابراین در صورتی که بدون در نظر گرفتن  بازار های احتمالی محصول یا خدمات در کشور او امتیازاتی که ممکن است در آینده برای علامت تجاری شما رقم بخورد، اقدام به تولید محصولات و خدمات خود کنید متحمل آسیب های جدی ناشی از سواستفاده از علامت تجاری محصولات یا خدمات خود خواهید شد.

در این مقاله درباره ی برند و مزیت های ثبت برند صحبت شده است،صاحبان برند می توانند با ثبت برند خود از سواستفاده از آن جلوگیری کنند و رقیب آنها نمیتواند با مشابه برند انها یا از خود برند آنها محصولات خود را به فروش برساند.

ثبت برند ، ثبت لوگو ، مشاوره ثبت برند