ثبت شرکت, ثبت شرکت در یزد تخصصی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

ثبت شرکت سهامی خاص در یزد ، ثبت شرکت تعاونی در یزد
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد :

در این مقاله ابتدای امر به تعریف و توضیح اجمالی پیرامون شرکت مسئولیت محدود میپردازیم سپس توضیح مختصری از یزد و صنایع و اقتصاد آن خواهیم داد و سپس اقدام به شرح ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد خواهیم کرد.

تعریف شرکت با مسئولیت محدود :

شرکت با مسئولیت محدود، ساده ترین و یکی از رایج ترین شرکت های بازرگانی می باشد که اصولا و عمدتاَ بین دوستان ، آشنایان یا اعضای یک خانواده  تشکیل و ثبت می گردد.به استناد ماده ۹۴ قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی و بازرگانی تشکیل شده و هر یک از اعضا و شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا برگه های سهم تقسیم شده باشد (بدین معنی که سرمایه شرکت به عنوان سهم الشرکه و به صورت نقدی سنجیده میشود ) فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد.ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است ولی اصولا یک میلیون ریال به عنوان حداقل سرمایه تعیین شده است.

در کل به طور خلاصه خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود عبارتند از :
ثبت شرکت تعاونی در کرمان

۱. سرمایه شرکت در زمان تاسیس اصولا نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.
۲. تعداد اعضا که همان مدیران  شرکت نیز هستند حداقل ۲ نفر است.
۳. رای گیری در شرکت با مسئولیت محدود بر اساس اکثریت عددی و حداقل نصف سرمایه ( مجامع عمومی عادی ) یا سه چهارم سرمایه(مجمع عمومی فوق العاده) هست

۴. مسئولیت اعضا شرکت تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد
۵. از لحاظ اعتباری ، دارای سطح اعتباری پایین تری نسبت شرکت سهامی خاص میباشد.

ثبت شرکت تعاونی در کرمان
انتخاب و شرایط استفاده از نام در شرکت با مسئولیت محدود  :

در اسم شرکت باید عبارت”با مسئولیت محدود” قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات تضامنی و شرکتهای تضامنی خواهد بود.

همچنین در تعیین نام باید موارد ذیل رعایت گردد:
۱. حتی الامکان از نام و نام خانوادگی و اسامی خاص استفاده نگردد به این دلیل که نسبت به فردی که نامش در اسم شرکت است ماهیت تضامنی ایجاد میکند.
۲. اسامی پیشنهادی تکراری نباشد و  قبلاَ ثبت نشده باشد.
۳. دارای معنا و مفهوم بوده و خاص باشد.
۴. با فرهنگ اسلامی و عرف جامعه مطابقت داشته باشد.
۵. عدد و حروف لاتین و غیر فارسی نباشد.
۶. حداقل دارای سه کلمه (سیلاب) باشد.
سایر ممنوعیت های نام انتخابی این است که، در انتخاب نام، از کلماتی نظیرشاهد، شهید، جانباز، آزاده، اسامی متبرکه، انتظام، نظام، موزه، کیش، نیروی انسانی، اینترنت،کارگشا استفاده نگردد.
در مورد استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت باید گفت که استفاده از این نوع کلمات مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات باشد.

ثبت شرکت ، ثبت برند ، فروش برند ، سورنا ثبت
یزد و اقتصاد و صنایع آن (برگرفته از سایت ویکیپدیا) :

استان یزد را به دلیل ذخایر معدنی «بهشت معادن» می‌نامند. این استان دومین استان معدنی ایران است. از ۶۰ نوع ماده معدنی کشور ۵۰ گونه آن به‌طور قطع در یزد موجود است. هرچند فعلاً تنها ۳۰ گونه آن قابل استخراج است.معدن سرب و روی مهدی‌آباد یکی از این معادن است که بزرگترین معدن از نوع خود در جهان محسوب می‌شود.صنعت بافندگی یزد از شهرت زیادی برخوردار است. صنعت شیرینی‌سازی در استان یزد از قدمتی دیرینه برخوردار است و محصولات آن صاحب شهرتی شده‌اند که از مرزهای ایران فراتر رفته‌است. مهم‌ترین شیرینی‌جات یزدی با نام‌های قطاب، پشمک و باقلوا شهرت دارند.بیشترین تولیدات واحدهای صنعتی شهر را منسوجات، کاشی و سرامیک و فرش ماشینی تشکیل می‌دهد. واحدهای صنعتی استان یزد عمدتاً در شهرک‌های صنعتی یزد و میبد و اردکان متمرکز شده‌اند. همچنین یزد دارای معادن زیادی است که مهم‌ترین آن‌ها معدن سنگ آهن چادرملو و چغارت بافق و معدن سرب و روی کوشک بافق ، فسفات آسفوردی بافق هستند. معادن غنی اورانیوم نیز در اواخر دهه ۸۰ در منطقه ساغند اردکان کشف شده‌است. جمعیت استان یزد در سال ۱۳۹۳ به‌طور تخمین بیش از یک میلیون و یکصد هزار تن محاسبه شده‌است.برق استان یزد توسط شرکت برق منطقه‌ای یزد که از سال ۱۳۶۸ تأسیس گردیده‌است تأمین می‌شود. این شرکت با فروش بیش از ۵۲ درصد از فروش کل خود در سال به مشترکین صنعتی (بالغ بر ۳ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در سال ۸۵) سهم مهمی از صنعت استان را تشکیل می‌دهد.پیک برق استان در سال ۹۱ حدود ۹۳۰ مگاوات بوده که حدود ۵۵ درصد از این میزان مربوط به صنایع فولاد است. در اواخر بهار ۱۳۹۲، توان نامی نیروگاه‌های نصب‌شده در این استان ۱۴۲۰ مگاوات اعلام شده‌است. از جمله منابع تأمین انرژی در این استان می‌توان به نیروگاه سیکل ترکیبی شیرکوه، کوشک بافق ،نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو، نیروگاه زنبق یزد و نیروگاه خورشیدی یزد اشاره نمود.

ثبت شرکت تعاونی در کرمان
تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد :

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد در ۷گام :

اگر خود قصد انجام کلیه امور ثبت شرکت خود را دارید، به راحتی و در ۷ قدم این کار را انجام دهید:

گام سوم: بعد از انجام امور ثبت سیستمی و تایید نهایی توسط شما ، منتظر بررسی اطلاعات توسط کارشناس و تایید نام باشید.

گام دوم: با توجه به فرم بالا نسبت به ثبت سیستمی در سیستم جامع ثبت شرکتها اقدام نمایید(لازم به ذکر است که عملیات ثبت سیستمی و پر کردن فرم های سیستم و تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و … یه مقوله حساس و تخصصی میباشد که پیشنهاد ما این است که این امر را به ما بسپارید. برای ورود به ثبت سیستمی مجتمع سورنا ثبت اینجا کلیک نمایید)

گام اول: برای راحتی و سهولت کار فرم شماره زیر را دانلود نموده و تکمیل نمایید.

گام چهارم:  بعد از تایید نام شرکت ، مدارک زیر را آماده نموده و به آدرسی که در رسید پذیرش در سیستم ثبت شرکت ها موجود هست، ارسال نمایید.

لیست مدارک :

۱- دو نسخه اظهارنامه تکمیل شده

۲- دو نسخه اساسنامه تکمیل شده

۳- دو نسخه شرکتنامه تکمیل شده

۴- دو نسخه صورتجلسات مجمع و هیئت مدیره تکمیل شده

شرکای شرکت با مسئولیت محدود  باید شخصاَ یا از طریق وکیل،اساسنامه شرکت را امضا کنند. تهیه طرح اساسنامه و تصویب بعدی آن ضروری نیست.

سرمایه
در شرکت های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت های سهامی،کل سرمایه نقدی باید در ابتدا پرداخت شده و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد،در حالی که در شرکت های سهامی با پرداخت ۳۵ درصد سرمایه نقدی و تعهد بقیه آن می توان اقدام به تاسیس شرکت نمود.به موجب ماده ۱۰۰ قانون تجارت چنانچه شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تادیه کل سرمایه نقدی و غیرنقدی اقدام ننماید باطل و از درجه اعتبار ساقط است.البته باید توجه داشت که شرکت حتی در صورتی که به موجب عدم اجرای این امر باطل گردد،در مقابل اشخاص ثالث و مطالبات آن ها حق استناد به این بطلان را ندارد.و هر یک از اعضا و شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا برگه های سهم تقسیم شده باشد (بدین معنی که سرمایه شرکت به عنوان سهم الشرکه و به صورت نقدی سنجیده میشود ) فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد

مندرجات مهم در اساسنامه و نحوه تنظیم آن

به موجب ماده ی ۸ قانون اصلاحی، اساسنامه شرکت سهامی خاص،باید دارای مواد ذیل باشد:

۱- نام شرکت
۲- موضوع شرکت
۳- مدت فعالیت شرکت
۴- مرکز اصلی شرکت و شعب آن، در صورت وجود شعب
۵- میزان سرمایه ی شرکت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد آن
۶- چگونگی و مقررات و ترتیب افزایش و کاهش سرمایه ی شرکت
۷- مواقع و ترتیب دعوت مجامع عمومی
۸- شرایط و مقررات راجع به حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع عمومی و ترتیب اداره ی آن ها
۹- چگونگی تصمیم گیری و اخذ رای و اکثریت لازم برای معتبر بودن تصمیمات جامع عمومی
۹- تعداد مدیران شرکت  و چگونگی انتخاب و مدت ماموریت آن ها و نحوه ی تعیین جانشین برای مدیرانی که فوت یا استعفا می کنند یا محجور یا معزول یا به جهات قانونی ممنوع می گردند
۱۰- تعیین مسئولیت و وظایف و حدود اختیارات مدیران
۱۱- تعیین آغاز و پایان سال مالی شرکت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسلیم آن به بازرسان و به مجمع عمومی سالانه
۱۲- چگونگی انحلال اختیاری شرکت و ترتیب تصفیه ی امور آن
۱۳- چگونگی تغییر اساسنامه

 

گام ششم: بعد از ۳ الی ۱۰ روز کاری (بسته به میزان شلوغی اداره ثبت مربوطه) به اداره ثبت مراجعه کرده و با امضا ذیل دفاتر سازمان ثبت و پرداخت فیشهای واریزی، اساسنامه، آگهی تاسیس و سایر مدارک شرکت را تحویل بگیرید.

گام پنجم: بعد از ارسال مدارک با پست، یک رسید پستی از اداره پست دریافت خواهید کرد که حتما باید شماره بارکد رسید به همراه تاریخ ارسال را در قسمت مربوطه در سامانه ثبت شرکت ها وارد نمایید.

دفتر مرکزی یزد

آدرس : بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست ، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱ .

تلفن تماس دفتر یزد: ۰۳۵۳۷۲۶۳۶۷۸   |  تلفن همراه مستقیم مدیران : ۰۹۱۶۲۵۸۷۸۳۸ – ۰۹۱۳۱۵۸۸۸۵۱

 شعبه میبد اردکان :

خیابان امام، سه راه ده آباد ، روبروی نان سنگگک

تلفن تماس دفتر میبد : ۰۳۵۳۲۳۴۹۳۵۰  |  تلفن همراه مستقیم مدیران : ۰۹۱۶۲۵۸۷۵۸۰ – ۰۹۱۳۲۵۶۴۹۸۳

ساعات کاری مجتمع:

صبح : ۸ صبح الی ۱۴ ظهر        عصر : ۱۷ الی ۲۰ شب

مجتمع حقوقی-ثبتی سورنا

مقالات مرتبط