ثبت شرکت, ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان :

در این مقاله ابتدای امر به تعریف و توضیح اجمالی پیرامون شرکت مسئولیت محدود میپردازیم سپس توضیح مختصری از کرمان و صنایع و اقتصاد آن خواهیم داد و سپس اقدام به شرح ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان خواهیم کرد.

تعریف شرکت با مسئولیت محدود :

شرکت با مسئولیت محدود، ساده ترین و یکی از رایج ترین شرکت های بازرگانی می باشد که اصولا و عمدتاَ بین دوستان ، آشنایان یا اعضای یک خانواده  تشکیل و ثبت می گردد.به استناد ماده ۹۴ قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی و بازرگانی تشکیل شده و هر یک از اعضا و شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا برگه های سهم تقسیم شده باشد (بدین معنی که سرمایه شرکت به عنوان سهم الشرکه و به صورت نقدی سنجیده میشود ) فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد.ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است ولی اصولا یک میلیون ریال به عنوان حداقل سرمایه تعیین شده است.ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

در کل به طور خلاصه خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود عبارتند از :
ثبت شرکت تعاونی در کرمان

۱. سرمایه شرکت در زمان تاسیس اصولا نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد.
۲. تعداد اعضا که همان مدیران  شرکت نیز هستند حداقل ۲ نفر است.
۳. رای گیری در شرکت با مسئولیت محدود بر اساس اکثریت عددی و حداقل نصف سرمایه ( مجامع عمومی عادی ) یا سه چهارم سرمایه(مجمع عمومی فوق العاده) هست. ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

۴. مسئولیت اعضا شرکت تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد
۵. از لحاظ اعتباری ، دارای سطح اعتباری پایین تری نسبت شرکت سهامی خاص میباشد.

ثبت شرکت تعاونی در کرمان
انتخاب و شرایط استفاده از نام در شرکت با مسئولیت محدود  :

در اسم شرکت باید عبارت”با مسئولیت محدود” قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات تضامنی و شرکتهای تضامنی خواهد بود.

همچنین در تعیین نام باید موارد ذیل رعایت گردد:
۱. حتی الامکان از نام و نام خانوادگی و اسامی خاص استفاده نگردد به این دلیل که نسبت به فردی که نامش در اسم شرکت است ماهیت تضامنی ایجاد میکند.
۲. اسامی پیشنهادی تکراری نباشد و  قبلاَ ثبت نشده باشد.
۳. دارای معنا و مفهوم بوده و خاص باشد.
۴. با فرهنگ اسلامی و عرف جامعه مطابقت داشته باشد.
۵. عدد و حروف لاتین و غیر فارسی نباشد.
۶. حداقل دارای سه کلمه (سیلاب) باشد.
سایر ممنوعیت های نام انتخابی این است که، در انتخاب نام، از کلماتی نظیرشاهد، شهید، جانباز، آزاده، اسامی متبرکه، انتظام، نظام، موزه، کیش، نیروی انسانی، اینترنت،کارگشا استفاده نگردد.
در مورد استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت باید گفت که استفاده از این نوع کلمات مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات باشد.ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

ثبت شرکت ، ثبت برند ، فروش برند ، سورنا ثبت
 کرمان و اقتصاد و صنایع آن (برگرفته از سایت ویکیپدیا) :

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد ، کرمان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران در جنوب شرقی کشور واقع است. این شهر یکی از پنج شهر تاریخی ایران است. وسعت شهر کرمان حدود ۲۴۰ کیلومتر مربع است و به دلیل وسعت شهری و جمعیت، جزو کلان‌شهرهای ایران طبقه‌بندی شده‌است. کرمان به عنوان پایلوت دولت الکترونیک انتخاب شده‌است و در برنامه‌های توسعه کشور باید به شهری الکترونیکی تبدیل شود. شهر کرمان با ۱۷۶۰ متر ارتفاع از سطح دریا، چهارمین مرکز استان بلند و مرتفع ایران محسوب می‌شود.شهر کرمان ۵۶۱ متر مرتفع تر و بلندتر از شهر تهران است و همین عامل ارتفاع این شهر باعث اعتدال اقلیم این شهر نسبت به سایر شهرهای با اقلیم نیمه کویری ایران و برخی شهرهای دیگر شده‌است. شهرداری کرمان به پنج منطقه شهرداری تقسیم شده‌است.ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

با توسعه همه‌جانبه علی الخصوص ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در سیرجان، ارگ جدیدبم و راه‌آهن بافت و اتصال به خط راه‌آهن سراسری کشور و امتداد آن تا آب‌های جنوب کشور و تأسیس فرودگاه رفسنجان و پروژه های دیگر، چهره استان کاملاً دگرگون شده و به یکی از استان‌های مهم و موثر کشور تبدیل شده‌است. معادن آهن، زغال‌سنگ، مس و دیگر فلزات این استان چرخ‌های صنعت کشور را به گردش درمی‌آورد.

همزمان با آغاز ساخت یکی از بزرگترین کارخانه‌های فولاد در شهر بافت، عملیات مطالعاتی ساخت راه‌آهن سیرجان بافت آغاز شده و همچنین با وصل راه‌آهن سیرجان بافت به کرمان سیرجان بیش از پیش از موقعیت صنعتی و اقتصادی برخوردار خواهد شد. همچنین با وصل خط راه‌آهن سیرجان بهشیراز، به به همراه کرمان چهار راه بزرگ ترانزیتی ریلی خواهند شد که علاوه بر رشد صنعتی قابل توجه اشتغال زایی بی نظیری خواهد داشت یک پنجم باغ‌های کشور در این استان قرار دارد و نقش اساسی در تأمین محصولات زراعی و خودکفایی در تولید گندم در سال ۸۸ داشته‌است. این استان پهناور پس از خوزستان، زرخیزترین استان کشور محسوب شده و سهم بالایی در تولید ناخالص ملی داشته‌است. هم‌اکنون در سند توسعه این استان رسیدن به عنوان سومین استا توسعه یافته کشور پس از تهران و اصفهان، برنامه‌های قابل توجهی در حال اجراست که در صورت تأمین منابع مالی مناسب محقق خواهد شد.

.
ثبت شرکت تعاونی در کرمان
تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان :

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان در ۷گام :

اگر خود قصد انجام کلیه امور ثبت شرکت خود را دارید، به راحتی و در ۷ قدم این کار را انجام دهید:

گام سوم: بعد از انجام امور ثبت سیستمی و تایید نهایی توسط شما ، منتظر بررسی اطلاعات توسط کارشناس و تایید نام باشید.

گام دوم: با توجه به فرم بالا نسبت به ثبت سیستمی در سیستم جامع ثبت شرکتها اقدام نمایید(لازم به ذکر است که عملیات ثبت سیستمی و پر کردن فرم های سیستم و تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و … یه مقوله حساس و تخصصی میباشد که پیشنهاد ما این است که این امر را به ما بسپارید. برای ورود به ثبت سیستمی مجتمع سورنا ثبت اینجا کلیک نمایید)

گام اول: برای راحتی و سهولت کار فرم شماره زیر را دانلود نموده و تکمیل نمایید.

گام چهارم:  بعد از تایید نام شرکت ، مدارک زیر را آماده نموده و به آدرسی که در رسید پذیرش در سیستم ثبت شرکت ها موجود هست، ارسال نمایید.

لیست مدارک :

۱- دو نسخه اظهارنامه تکمیل شده

۲- دو نسخه اساسنامه تکمیل شده

۳- دو نسخه شرکتنامه تکمیل شده

۴- دو نسخه صورتجلسات مجمع و هیئت مدیره تکمیل شده

شرکای شرکت با مسئولیت محدود  باید شخصاَ یا از طریق وکیل،اساسنامه شرکت را امضا کنند. تهیه طرح اساسنامه و تصویب بعدی آن ضروری نیست.

سرمایه
در شرکت های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت های سهامی،کل سرمایه نقدی باید در ابتدا پرداخت شده و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد،در حالی که در شرکت های سهامی با پرداخت ۳۵ درصد سرمایه نقدی و تعهد بقیه آن می توان اقدام به تاسیس شرکت نمود.به موجب ماده ۱۰۰ قانون تجارت چنانچه شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تادیه کل سرمایه نقدی و غیرنقدی اقدام ننماید باطل و از درجه اعتبار ساقط است.البته باید توجه داشت که شرکت حتی در صورتی که به موجب عدم اجرای این امر باطل گردد،در مقابل اشخاص ثالث و مطالبات آن ها حق استناد به این بطلان را ندارد.و هر یک از اعضا و شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا برگه های سهم تقسیم شده باشد (بدین معنی که سرمایه شرکت به عنوان سهم الشرکه و به صورت نقدی سنجیده میشود ) فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول بدهی ها ،  قروض و تعهدات شرکت می باشد.ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرمان

مندرجات مهم در اساسنامه و نحوه تنظیم آن

به موجب ماده ی ۸ قانون اصلاحی، اساسنامه شرکت سهامی خاص،باید دارای مواد ذیل باشد:

۱- نام شرکت
۲- موضوع شرکت
۳- مدت فعالیت شرکت
۴- مرکز اصلی شرکت و شعب آن، در صورت وجود شعب
۵- میزان سرمایه ی شرکت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد آن
۶- چگونگی و مقررات و ترتیب افزایش و کاهش سرمایه ی شرکت
۷- مواقع و ترتیب دعوت مجامع عمومی
۸- شرایط و مقررات راجع به حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع عمومی و ترتیب اداره ی آن ها
۹- چگونگی تصمیم گیری و اخذ رای و اکثریت لازم برای معتبر بودن تصمیمات جامع عمومی
۹- تعداد مدیران شرکت  و چگونگی انتخاب و مدت ماموریت آن ها و نحوه ی تعیین جانشین برای مدیرانی که فوت یا استعفا می کنند یا محجور یا معزول یا به جهات قانونی ممنوع می گردند
۱۰- تعیین مسئولیت و وظایف و حدود اختیارات مدیران
۱۱- تعیین آغاز و پایان سال مالی شرکت و موعد تنظیم ترازنامه و حساب سود و زیان و تسلیم آن به بازرسان و به مجمع عمومی سالانه
۱۲- چگونگی انحلال اختیاری شرکت و ترتیب تصفیه ی امور آن
۱۳- چگونگی تغییر اساسنامه

 

گام ششم: بعد از ۳ الی ۱۰ روز کاری (بسته به میزان شلوغی اداره ثبت مربوطه) به اداره ثبت مراجعه کرده و با امضا ذیل دفاتر سازمان ثبت و پرداخت فیشهای واریزی، اساسنامه، آگهی تاسیس و سایر مدارک شرکت را تحویل بگیرید.

گام پنجم: بعد از ارسال مدارک با پست، یک رسید پستی از اداره پست دریافت خواهید کرد که حتما باید شماره بارکد رسید به همراه تاریخ ارسال را در قسمت مربوطه در سامانه ثبت شرکت ها وارد نمایید.

دفتر مرکزی یزد

آدرس : بلوار شهید بهشتی (حدفاصل چهارراه مهدیه تا میدان امام حسین) نرسیده به میدان امام حسین، روبروی اداره پست ، طبقه فوقانی املاک ۱۲۱ .

تلفن تماس دفتر یزد: ۰۳۵۳۷۲۶۳۶۷۸   |  تلفن همراه مستقیم مدیران : ۰۹۱۶۲۵۸۷۸۳۸ – ۰۹۱۳۱۵۸۸۸۵۱

 شعبه میبد اردکان :

خیابان امام، سه راه ده آباد ، روبروی نان سنگگک

تلفن تماس دفتر میبد : ۰۳۵۳۲۳۴۹۳۵۰  |  تلفن همراه مستقیم مدیران : ۰۹۱۶۲۵۸۷۵۸۰ – ۰۹۱۳۲۵۶۴۹۸۳

ساعات کاری مجتمع:

صبح : ۸ صبح الی ۱۴ ظهر        عصر : ۱۷ الی ۲۰ شب

مجتمع حقوقی-ثبتی سورنا

مقالات مرتبط