اخبار

ساخت ۱۴۳۳ کارگاه کوچک با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان

ساخت ۱۴۳۳ کارگاه کوچک با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان

ساخت ۱۴۳۳ کارگاه کوچک با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان ( برگرفته از ایرنا ) : به گزارش ایرنا از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «علی رسولیان» در پیام تبریک خود به مناسبت فرارسیدن روز ملی «صنعت و معدن» افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به «تولید؛ دانش‌ بنیان، اشتغال آفرین» مزین شده است، دهه تولید و تجارت ـ از یکم تیر روز اصناف تا دهم تیر روز صنعت و معدن ـ فرصت بسیار مغتنمی است تا ضمن گرامیداشت این ایام، از تلاش‌های مجاهدانه صنعتگران، معدنکاران و همه فعالان عرصه کار، تولید و تجارت صمیمانه قدردانی کنیم و یک بار دیگر نشان دهیم که این عزیزان چگونه با همت، پشتکار و صبوری، با وجود همه تحریم‌های ظالمانه ایستادند و ایران عزیزمان را به سمت قله‌های پیشرفت، افتخار و مقاومت هدایت کردند.

ساخت ۱۴۳۳ کارگاه کوچک با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان

وی افزود: بی شک به حرکت درآوردن چرخ صنعت و تولید کشور مستلزم همت مجاهدانه و مدیریت جهادی همه فعالان عرصه تولید و تجارت است و در این راه خطیر، کسب موفقیت‌های بزرگ جهادگران عرصه تولید و تجارت، نشانه‌ای آشکار از توسعه و پیشرفت چشمگیر فرزندان عزیز و تلاشگر میهن عزیز اسلامی‌مان است.معاون وزیر صمت تاکید کرد: به‌طور قطع  آن جایی که رهبر معظم انقلاب، کارآفرینی را «عبادت» و کارآفرینان را «عابدین» معرفی کرده‌اند، تکلیف ما حمایت از تولید و کارآفرینی همه فعالان اقتصادی است.وی خاطرنشان‌کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان یکی از سازمان‌های توسعه‏ای زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تجربه بیش از ۶ دهه فعالیت در دو حوزه «ایجاد و توسعه زیرساخت‏های صنعتی» و «حمایت از صنایع کوچک و متوسط» به خدمت رسانی به صنعتگران و تولید کنندگان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور می‌پردازد.

تأمین ۷۰۰ لیتر بر ثانیه آب و ۸۱۲ مگاوات برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

رسولیان ادامه‌داد: این شرکت مادر تخصصی از طریق ۳۱ شرکت استانی تابعه خود و با همکاری دستگاه‌های خدمت‌رسان، در سال گذشته ۷۵ هزار میلیارد ریال منابع مالی را برای تأمین و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اختصاص داد و نسبت به تأمین ۷۰۰ لیتر بر ثانیه آب، ۸۱۲ مگاوات برق، ۲۳۸ کیلووات برق از منابع تجدید پذیر و ۴۹۱ مگاوات برق از طریق مولدهای مقیاس کوچک، تأمین گاز، مخابرات و فیبر نوری به ترتیب برای ۲۹، ۱۰ و ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و ساخت و تکمیل ۹ مدول تصفیه‌خانه فاضلاب اقدام کرد.
وی اضافه‌کرد: همچنین در سال ۱۴۰۰، اخذ تخصیص یک‌هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری به‌منظور تأمین بخشی از کسری آب مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی از وزارت نیرو پیگیری شد که به انتقال ۲۹۰ لیتر بر ثانیه پساب انجامید.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: افزایش ظرفیت بازچرخانی آب با پیگیری اجرای پروژه سامانه‌های استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرک‌ها و نواحی صنعتی به میزان ۳۵ هزار مترمکعب در روز، مشارکت در تأمین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی از طریق احداث پست برق ۶۳ به ۲۰ کیلوولت و خطوط انتقال برق پایین دست مربوطه به تعداد ۶۰ پست و ایجاد و توسعه ۱۶۶ هکتار فضای سبز شهرک‌ها و نواحی صنعتی و کاشت ۱۸۴ هزار اصله درخت، بخش دیگری از اقدامات زیرساختی این سازمان در سال گذشته بوده است.

ساخت ۱۴۳۳ کارگاه کوچک با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان

وی یادآوری کرد: در سال ۱۴۰۰ همچنین تصویب ایجاد ۲۶ شهرک و ناحیه صنعتی جدید و توسعه ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی موجود تقاضا محور و تخصصی، افزایش هشت‌هزار و ۱۵۴ هکتار سطح اراضی صنعتی در اختیار برای استقرار واحدهای صنعتی جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و احداث و تکمیل یک‌هزار و ۴۳۳ واحد کارگاهی کوچک به‌منظور ایجاد و بهره‌برداری واحدهای تولیدی با اولویت استقرار شرکت‌های دانش بنیان، واحدهای با فناوری برتر و صنوف تولیدی در راستای پاسخگویی به نیاز و استقبال سرمایه گذاران و کارآفرینان برای حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به انجام رسیده است.

بازگشت ۲۰۶۷ واحد صنعتی راکد در سال گذشته

رسولیان بیان‌داشت: همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ابتدای دولت سیزدهم و در تکمیل برنامه‌های احیاء و بازفعال سازی سال‌های گذشته، طرح «پایش واحدهای صنعتی غیرفعال» را با همکاری مشاوران توانمند کلینیک‌های کسب و کار در سراسر کشور اجرا کرد، که در نتیجه آن ۱۲ هزار و ۶۷ واحد راکد شامل ۶‌هزار و ۸۱۴ واحد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و پنج‌هزار و ۲۵۳ واحد در خارج از آن‌ها شناسایی شد.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ راه اندازی مجدد ۲ هزار واحد صنعتی راکد در داخل و خارج شهرک‌ها و نواحی صنعتی در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار گرفت که تا پایان سال گذشته، تعداد ۲‌هزار و ۶۷ واحد صنعتی غیرفعال به چرخه تولید بازگشت که اشتغالی افزون بر ۳۹ هزار نفر را درپی داشت. همچنین احیاء یک‌هزار و ۵۴۸ واحد با اشتغال‌زایی برای حدود ۲۸ هزار نفر، از جمله افتخارات دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار در شهریور سال گذشته تا کنون بوده است.
معاون وزیر صمت تصریح‌کرد: این سازمان در سال ۱۴۰۱ نیز احیاء ۲ هزار واحد صنعتی غیرفعال دیگر در داخل و خارج شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در دستور کار خود دارد.
وی ادامه‌داد: از سوی دیگر، در ابتدای استقرار دولت سیزدهم، وزارت صنعت، معدن و تجارت مسوولیت اجرای پروژه فعال سازی ظرفیت‌های‌ تولید در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت را به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران واگذار کرد که در فاز نخست اجرای آن و در یک افق چهار ساله، برنامه افزایش ظرفیت‌ تولید ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی زیر ظرفیت در دستور کار قرار گرفته است.
رسولیان اضافه‌کرد: بر همین اساس در سال ۱۴۰۱، فعال سازی سه‌هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی با ظرفیت کمتر از ۵۰‌درصد هدف‌گذاری شده که برآورد می‌شود به ایجاد اشتغالی بیش از ۱۷ هزار نفر بیانجامد.
وی بیان‌داشت: یکی دیگر از هدف‌ گذاری‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال «تولید؛ دانش ‌بنیان و اشتغال ‌آفرین»، کمک به دانش‌ بنیان شدن شرکت‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور است که در این راستا نیز تاکنون یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی که امکان تبدیل به دانش ‌بنیان شدن را دارند، شناسایی شده‌اند و قرار است با همکاری کارگزاران و مشاوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تبادل اطلاعات و ارائه آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی به شرکت‌ها، حمایت‌های لازم برای طی فرآیند تبدیل به دانش‌ بنیان شدن آن‌ها انجام شود.

به گزارش ایرنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۹ شهرک و ۳۳۵ ناحیه صنعتی و چهار منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۸۲ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، هفت شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۹ هزار و ۱۶۸ قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۹ هزار و ۲۲۱ واحد صنعتی و سه‌هزار و ۲۰۷ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۸۱ هزار و ۲۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

سورنا ثبت

تلفن دفتر : ۰۳۵۳۷۳۳۴۹۳۴
همراه واحد ثبت برند: ۰۹۱۳۱۵۸۸۸۵۱
همراه واحد ثبت شرکت : ۰۹۱۳۲۵۶۴۹۸۳
ساعات کاری :  ۸ صبح الی ۱۶ عصر

از اینکه با مقاله « نکات طلایی ثبت شرکت در یزد  » با ما همراه بودید کمال تشکر را داریم و امیدواریم که مفید واقع شده باشد . مجتمع سورنا ثبت با بهره‌گیری از متخصصان امور ثبتی اعم از ثبت شرکت ، ثبت برند ، جست و جوی برند ،  اخذ کارت بازرگانی و فروش برند آماده ، بر اساس تکیه بر آخرین علوم کسب و کار و برندینگ ، بازاریابی و تبلیغات و همچنین علم و اطلاع از فرآیندهای قانونی و آخرین آیین نامه ها و بخشنامه های ادارات ثبت شرکتها ، سازمان ثبت علائم تجاری ، اتاق بازرگانی ، سامانه جامع تجارت و سازمان امور مالیاتی ، آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. این مجتمع که با عناوین موسسه ثبت شرکت ، موسسه ثبت برند ، موسسه برندسازی ، موسسه بازاریابی و همچنین موسسه تبلیغاتی شناخته می شود ، در منطقه جغرافیایی مرکز کشور ، خدمات نوآورانه ای را پیش روی مشتریان قرار داده است ارزش‌های ما  ، تکیه به علم و فرآیندهای قانونی و ایجاد یک کسب و کار کامل به دور از حاشیه های مخرب است .در یزد ،  بسیاری از دوستان ما را به عنوان موسسه ثبت برند در یزد یا دفتر ثبت شرکت در یزد می شناسند که به صورت علمی و تخصصی به انجام خدمات ثبت شرکت در یزد ، ثبت برند در یزد ، اخذ کارت بازرگانی در یزد و فروش برند در یزد می پردازد . مهمترین خدمت مجتمع سورنا ثبت در مبحث کسب و کار و کارآفرینی ، انجام امور مشارکت در فروش در زمینه محصولات فناوری محور ، با عنوان موسسه مشارکت در فروش سورنا می باشد. برای هرگونه سوال در مورد موضوعات فوق الذکر و مشاوره پیرامون آنها با ما تماس بگیرید

مقالات مرتبط