ثبت شرکت, ثبت شرکت در یزد تخصصی

ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد
ثبت شرکت در یزد و شهرستانهای تابعه :

ثبت شرکت در یزد همانطور که قبلا عنوان شد شهر یزد با توجه به اینکه یک شهر صنعتی میباشد همیشه کانون توجه فعالان اقتصادی جهت سرمایه گذاری و ایجاد بنگاه های اقتصادی در قالب شخص یا شرکت بوده است وجود کارخانه های صنعتی فراوان و مقوله گردشگری از جمله گردشگری تاریخی و سلامت جزو نقاط خوب شهر یزد می باشد از صنایع شهر یزد نیز می توان به صنایع نساجی ، فولاد و معادن ، کارخانجات سیم و کابل از همه مهمتر کاشی و سرامیک نام برد که موجب ترغیب سرمایه گذاران جهت ثبت شرکت در یزد و انجام سرمایه گذاری شده است.

زیرساختها جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یزد :

۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی در استان یزد وجود دارد . هم اکنون امکانات مورد نیاز از قبیل گاز، آب، برق، معابر، روشنایی، تلفن، اینترنت، فضای سبز، نگهبانی و سایر زیر ساختهای مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی فراهم شده است. اصناف تولیدی در صورت ثبت شرکت در یزد و  استقرار در شهرک‌های صنعتی استان از مزیت‌های شهرک‌ها بهره‌مند می‌شوند. این مزیت‌ها شامل پرداخت اقساطی ۷۰ درصد قیمت زمین و همچنین استفاده از تسهیلات ریالی از جمله مزایای استقرار صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی است. هم اکنون ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد. از این تعداد ۱۳ شهرک صنعتی مصوب ، ۱۵ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی در زمینه‌های شیمیایی، نساجی، فلزی، غذایی، کانی غیرفلزی، سلولزی، برق و الکترونیک فعالیت می‌کنند. وسعت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان هم اکنون شش هزار و ۶۲۲ هکتار است. بیش از ۹۲ درصد صنایع استان یزد در حوزه صنایع خرد، کوچک و متوسط است. که ۶۰ درصد اشتغال صنعتی استان و ۴۰ درصد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را شامل می شود. تاکنون ۹۴۲ واحد در شهرک صنعتی استان به بهره‌ برداری رسیده که ۲۲ هزار و ۱۴۷ نفر در این واحدها مشغول بکار هستند. در مجموع سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان یزد فعال است.

با توجه به موارد ذکر شده و نمودار سنی شهر یزد این شهر را میتوان یک مرکز مناسب جهت سرمایه گذاری معرفی کرد. برای اینکه بتوان یک کسب و کار پویا و رسمی را راه اندازی نمود ، ابتدای امر با بررسی شرایط باید اقدام به ثبت شرکت مناسب کرد که در ادامه به چگونگی ثبت شرکت در یزد و انتخاب نوع آن میپردازیم.

شرح مراحل عملی ثبت شرکت  در یزد :

برای اینکه مراحل ثبت شرکت در یزد را شرح بدهیم باید این موضوع را تقسیم بندی کنیم :

قدم دوم
قدم دوم در چگونگی ثبت شرکت در یزد انتخاب اعضا جهت ثبت شرکت می باشد. باتوجه به نوع شرکت و فعالیتی که قصد حضور در آن را داریم باید اقدم به انتخاب اعضا نمود به عنوان مثال در شرکت سهامی خاص ما نیاز حداقل ۳ نفر سهامدار و ۲ نفر بازرس داریم که بازرسان با سهامداران نباید نسبت فامیلی تا درجه ۳ را داشته باشد .و شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل ۲ نفر شریک دارند و در شرکت تعاونی نیز نیاز به حداقل ۷ نفر شریک که ۵ نفر عضو اصلی و .علی البدل هیئت مدیره و ۲ نفر هم بازرس داریم علاوه براینکه با توجه ماهیت کاری شرکت نیز ممکن است که اعضا دارای مدارک مشخص شده ایی باشند.

قدم اول
قدم اول در چگونگی ثبت شرکت در یزد انتخاب نوع کسب و کارمان می باشد. ابتدا باید کسب و کار خود را دقیق تحلیل کرده و بررسی کنیم که آیا این کسب و کار نیاز به ثبت شرکت دارد یا نه و اگر نیاز به ثبت شرکت داشت چه نوع شرکتی را باید ثبت بدیم. براساس اینکه کار ما تولیدی می باشد یا خدماتی و یا اینکه مرکز فعالیت شرکت مرکز شهر می باشد یا خیر نوع شرکت ثبتی ما نیز متفاوت خواهد بود . اهمیت دانستن این دلایل تفاوت در مسئولیت ها و مزایای انواع شرکتها می باشد .لازم به ذکر است که سه نوع شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود و تعاونی بیشتر متقاضیان ثبت را دارند.

قدم چهارم
قدم چهارم و نهایی چگونگی ثبت شرکت در یزد اقدام به تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد قدیم اقتصادی و اخذ شماره جدید اقتصادی و ثبت نام ارزش افزوده و پلمپ دفاتر تجاری شرکت می باشد. لازم به ذکر است که تشکیل پرونده دارایی به مبنی افتادن در دام مالیات و اداره دارایی نیست. شرکت به محض اینکه ثبت می شود شماره کلاسه آن در دارایی ایجاد می شود با تشکیل پرونده دارایی شما اقدام به اخذ کد اقتصادی می کنید که برای عقد قرارداد و به طور کلی فعالیت شرکت به آن نیاز دارید.

قدم سوم
قدم سوم در چگونگی ثبت شرکت در یزد اقدام به ثبت نهایی شرکت می باشد که شامل ثبت سیستمی شرکت ، تنظیم و امضاء اساسنامه و صورت جلسه و اظهارنامه و ارسال آنها به همراه سایر مدارک به اداره ثبت یزد جهت اخذ شماره ثبت و شناسه ملی و اخذ اساسنامه می باشد.

ثبت شرکت در یزد

نتیجه گیری نهایی اینکه با توجه به شهر یزد یک شهر صنعتی می باشد و زیر ساخت هایی فراوانی جهت فعالیت در این شهر ایجاد شده است یک شهر عالی جهت ثبت شرکت ، کارآفرینی و اشتغال می باشد و با توجه به اینکه نسبت به شهر های هم رده شهر ارزان تری هم هست هر کسب و کار اعم از صنعتی و خدمات مربوطه به راحتی می تواند طی یک بازه زمانی کوتاه به سود دهی برسد.

چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص در یزد در ۷ گام :

گام پنجممدارک زیر را آماده نموده و به آدرسی که در رسید پذیرش در سیستم ثبت شرکت ها موجود هست ، ارسال نمایید

لیست مدارک جهت ثبت شرکت سهامی خاص در یزد :

  • دو نسخه اظهارنامه تکمیل شده
  • دو نسخه اساسنامه تکمیل شده
  • اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی(حداقل ۳۵% سرمایه) همراه با فیش واریزی
  • اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد
  • تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت سهامداران، مدیران و بازرسان
  • اصل گواهی عدم سوءپیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره، مدیرعامل و بازرسان
  • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  • دو نسخه صورتجلسه هیأت مدیره تکمیل شده

گام ششم در ثبت شرکت سهامی خاص در یزد بعد از ارسال مدارک با پست ،یک رسید پستی از اداره پست دریافت خواهید کرد که حتما باید شماره بارکد رسید به همراه تاریخ ارسال را در قسمت مربوطه در سامانه ثبت شرکت ها وارد نمایید.

گام هفتم بعد از ۳ الی ۱۰ روز کاری (بسته به میزان شلوغی اداره ثبت مربوطه) به اداره ثبت مراجعه کرده و با امضا ذیل دفاتر سازمان ثبت و پرداخت فیشهای واریزی ( حدودا ۶۰۰۰ تومان ) ، اساسنامه ، آگهی تاسیس و سایر مدارک شرکت را تحویل بگیرید.

ثبت شرکت در یزد
ثبت شرکت در یزد

حال اگر نوع کسب و کاری را که خواهان فعالیت در آن را دارید ، انتخاب کرده و  خود قصد ثبت شرکت سهامی خاص در یزد و  انجام کلیه امور ثبتی شرکتتان را دارید ، به راحتی و در ۷ قدم این کار را انجام دهید.

گام اولبرای راحتی و سهولت کار فرم شماره زیر را دانلود نموده و تکمیل نمایید.

گام دوم  در ثبت شرکت سهامی خاص در یزدبا توجه به فرم بالا نسبت به ثبت سیستمی در سیستم جامع ثبت شرکتها اقدام نمایید(لازم به ذکر است که عملیات سیستمی ثبت شرکت سهامی خاص و پر کردن فرم های سیستم و تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و … یه مقوله حساس و تخصصی میباشد که پیشنهاد ما این است که این امر را به ما بسپارید. )

گام سومفرم اداره تشخیص هویت را از اینجا دانلود نموده و به هراه در دست داشتن ۴ قطعه عکس ۳*۴ کلیه اعضا و بازرسین و همچنین اصل مدارک هویتی به اداره مربوطه مراجعه نموده و درخواست گواهی عدم سوء پیشینه نمایید.

گام چهارم در ثبت شرکت سهامی خاص در یزدبعد از انجام امور ثبت سیستمی و تایید شدن اولیه نام ، ابلاغیه تایید نام را چاپ کرده و به یکی از بانکهای دلخواه جهت افتتاح حساب شرکت مراجعه و با ارائه ابلاغیه تایید نام درخواست افتتاح حساب شرکت در شرف تاسیس با نام مذکور را میکنید سپس از بانک مذکور تقاضای ارائه گواهی افتتاح حساب میکنید. لازم به ذکر هست که میزان موجودی درون حساب باید دقیقا مطابق با موجود ذکر شده در اساسنامه و اظهار نامه باشد.

به بررسی صنایع و ظرفیتهای موجود در استان یزد می‌پردازیم :

کشاورزی

به دلیل خشکی هوا و کم بودن میزان بارندگی در میان استان‌های کشور، کمترین منبع آب کشاورزی در یزد قرار دارد. عمده محصولات کشاورزی یزد در شهرستان خاتم تولید می‌شود. خاتم قطب کشاورزی یزد به حساب می‌آید و دارای منابع آبی فراوانی می‌باشد. محصولاتی همچون گندم، ذرت، زرد آلو، انار، بادام، پسته، انگور و غیره در این شهرستان تولید می‌شود و اغلب با شهرستانهای شمال استان فارس مبادلات کشاورزی خود را انجام می‌دهند. از دیگر محصولات یزد می‌توان به خرما اشاره کرد که در بافق کشت و تولید می‌شود. به علت کم‌آبی ، یزد بیشتر جنبه صنعتی دارد.

صنایع یزد

یزد را به دلیل ذخایر معدنی «بهشت معادن ایران» می‌نامند. استان یزد دومین استان معدنی ایران است. از ۶۰ نوع ماده معدنی کشور ۵۰ گونه آن به طور قطع در یزد موجود است. لیکن درحال حاضر تنها ۳۰ گونه آن قابل استخراج است. معدن سرب و روی مهدی‌آباد یکی از این معادن است که بزرگترین معدن از نوع خود در جهان محسوب می‌شود.

صنعت بافندگی یزد از شهرت زیادی برخوردار است. صنعت شیرینی‌ سازی در یزد از قدمتی دیرینه برخوردار است و محصولات آن صاحب شهرتی شده‌اند که از مرزهای ایران فراتر رفته‌ است. مهم‌ترین شیرینی‌جات یزدی با نام‌ های قطاب، پشمک و باقلوا شهرت دارند.

ثبت شرکت در یزد

تاریخ و فرهنگ

استان یزد از سرزمین‌های تاریخی است که در میان ایالت‌های قدیمی و بزرگ از جمله پارس ، اصفهان، کرمان و خراسان قرار داشته‌ است.  آبادی نشینی در این منطقه از قدمت طولانی برخوردار می‌باشد.

این سرزمین از گذرگاه‌های مهم در دوره‌های تاریخی محسوب می‌شده‌ است. این ناحیه در دوره هخامنشیان از راه‌های معتبر موسسه‌های راهداری، مراکز پستی و چاپاری برخوردار بوده‌است. راهداری در یزد از زمان قدیم چنان اهمیتی داشت که خاندان آل مظفر از منصب راهداری ناحیه میبد به پادشاهی رسیدند. این استان از درگیری‌ها و جنگ‌های تاریخ کشور ایران تا حدودی ایمنی داشته‌است.

سخت‌گذر بودن راه‌ها به همراه محدودیت منابع آبی مانع عمده تسخیر این منطقه توسط بعضی از حکومتهای بزرگ و کوچک پیرامون این منطقه در طول تاریخ بوده‌ است. وجود آثاری از مهر و آناهیتا، ایساتیس و هخامنشی و زندان اسکندر و برج و بارو و کهن درهای بزرگ و عظیم و پناهگاه‌های متعدد و موبدان و سران ساسانی و ابنیه و یادگارهای بعد از اسلام نظیر مساجد و امامزاده‌ها و مزارها نشانگر فرهنگ و تمدن قبل و بعد از دوره اسلامی بوده‌ است.

بیشترین تولیدات واحدهای صنعتی شهر را منسوجات، کاشی و سرامیک و فرش ماشینی تشکیل می‌دهد. واحدهای صنعتی یزد عمدتاً در شهرک‌های صنعتی یزد و میبد و اردکان متمرکز شده‌اند. همچنین یزد دارای معادن زیادی است که مهم‌ترین آنها معدن سنگ آهن چادرملو اردکان و چغارتو معدن سرب و روی کوشک هستند. معادن غنی اورانیوم نیز در اواخر دهه ۸۰ در منطقه ساغند اردکان کشف شده‌ است. جمعیت استان یزد در سال ۱۳۹۳ به طور تخمین بیش از یک میلیون و یکصد هزار تن محاسبه شده‌ است.

برق استان یزد توسط شرکت برق منطقه‌ ای یزد که از سال ۱۳۶۸ تأسیس گردیده‌ است تأمین می‌شود. این شرکت با فروش بیش از ۵۲ درصد از فروش کل خود در سال به مشترکین صنعتی (بالغ بر ۳ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در سال ۸۵) سهم مهمی از صنعت استان را تشکیل می‌دهد.

پیک برق استان در سال ۹۱ حدود ۹۳۰ مگاوات بوده که حدود ۵۵ درصد از این میزان مربوط به صنایع فولاد است. در اواخر بهار ۱۳۹۲، توان نامی نیروگاه‌های نصب‌ شده در این استان ۱۴۲۰ مگاوات اعلام شده است. از جمله منابع تأمین انرژی در این استان می‌توان به نیروگاه سیکل ترکیبی شیرکوه، نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو، نیروگاه زنبق یزد و نیروگاه خورشیدی یزد اشاره نمود.

مقالات مرتبط