ثبت شرکت, ثبت شرکت در یزد تخصصی

راهنمای ثبت شرکت در یزد

راهنمای ثبت شرکت در یزد

راهنمای ثبت شرکت در یزد

 در مطالب قبلی عنوان شد که شهر یزد هم اکنون از شهرهای صنعتی کشور میباشد که صنایع مختلفی اعم از کاشی و سرامیک و نساجی و فولاد و … در این شهر فعالیت می کند. در طرح راهبردی توسعه شهر یزد نیز به صنعت و صنایع موجود و همچنین صنایع نوظهور توجه ویژه ای شده است. با توجه به شرایط حال حاضر یزد و موقعیت های اقتصادی فراوانی که این شهر دارد بسیاری از فعالان حوزه صنعت و اقتصادی، شهر یزد را به دیده یک فرصت مناسب جهت سرمایه‌گذاری می نگرند.

راهنمای ثبت شرکت در یزد

مدیریت مجتمع سورنا ثبت یزد به عنوان مرکزی پیشرو و متولی در زمینه ثبت شرکت در یزد بر آن شد که مقاله‌ای تحت عنوان راهنمای ثبت شرکت در یزد تدوین و گردآوری نماید تا آن دسته از فعالانی که خواهان سرمایه‌گذاری و نیازمند راهنمای ثبت شرکت در یزد هستند را بهره مند سازد.

 با ما در ادامه همراه باشید تا به صورت گام به گام شما عزیزان را جهت انتخاب بهترین نوع شرکت برای ثبت در زمینه کسب و کار مد نظرتان راهنمایی نماییم.

قبل از اینکه به شرح مقاله بپردازیم ذکر این نکته خالی از لطف نیست که قانون تجارت ۷ نوع شرکت را برای ثبت شرکت پیش روی ما گذاشته است که عبارتند از :

  1. شرکت سهامی خاص
  2. شرکت تعاونی
  3. شرکت با مسئولیت محدود
  4. شرکت سهامی عام
  5. شرکت های تضامنی و حق العمل کاری

 با توجه به نوع شرکت های نامبرده اقدام به شرح راهنمای ثبت شرکت در یزد با توجه به قوانین موجود می نماییم.

راهنمای ثبت شرکت در یزد

 گام اول :تعیین نوع فعالیت شرکت

اولین گام راهنمای ثبت شرکت در یزد اختصاص دارد به مهمترین مورد یعنی موضوع و نوع فعالیت شرکت. اینکه شرکت تولیدی است یا خدماتی و یا صنعتی و در هر کدام از این شاخه ها فعالیت خاصه شرکت چی هست. مثل اینکه شرکت خدماتی باشد و فعالیت خاص آن هم بازرگانی مصالح ساختمانی و یا سایر موضوعات دیگر. انتخاب نوع شرکت بر اساس موضوع فعالیت خیلی مهم می باشد به عنوان مثال شرکت های پیمانکاری که نیاز به گرید سازمان برنامه و بودجه دارند حتماً باید سهامی خاص باشند و انواع دیگر شرکت‌ها مورد تایید این سازمان نیست.

گام دوم تعداد شرکا

با توجه به زیاد بودن مقالات پیرامون شرکتهای تجاری و تعداد اعضای لازم جهت ثبت هرکدام از این شرکت‌ها، به این نکته بسنده می کنیم که حداقل تعداد لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص ۵ نفر می باشد که سه نفر شریک بوده که همان اعضای هیئت مدیره شرکت می باشند و دو نفر هم بازرس.

برای ثبت شرکت تعاونی حداقل ۷ نفر عضو لازم می باشد و برای ثبت شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر شریک اعضای هیئت مدیره و دو نفر هم بازرس. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و سایر شرکتهای نامبرده در قانون وجود حداقل ۲ نفر لازم میباشد.

راهنمای ثبت شرکت در یزد

گام سوم اهداف شرکت

مورد سوم در راهنمای ثبت شرکت در یزد، اهداف شرکت می باشد. اگر هدف از ثبت شرکت فقط داشتن سند رسمی شراکت بین اعضا باشد، بهترین نوع شرکت برای ثبت در این صورت شرکت مسئولیت محدود است ، چون که با دو نفر عضو هم میشود شرکت را ثبت داد. ولی اگر از لحاظ عرفی اعتباری بانکی تسهیلاتی دولتی یا پیشرفت در کسب و کار و توسعه داخلی و ملی و بین‌المللی کسب و کارتان هستید حتماً حتماً یکی از شرکت های سهامی خاص یا شرکت تعاونی را ثبت بدهید.

ارتباط با سورناثبت

فعالان اقتصادی عزیز و متقاضیان ثبت شرکت در یزد و همچنین دریافت راهنمای ثبت شرکت در یزد ، برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرکتهای قابل ثبت در یزد با کارشناسان مجتمع سورناثبت تماس حاصل فرمایید و یا اینکه فرم روبرو را پر کرده تا کارشناسان ما کمتر از ۲۴ ساعت با شما تماس گرفته و از مشاوره تخصصی کارشناسان ثبتی مجتمع سورناثبت یزد بهره مند گردید.